Haber

İsrail Savunma Bakanı: İsrail ordusu Gazze şehir merkezinde

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, İsrail ordusunun Gazze kentinin merkezine girdiğini iddia etti.

Gallant, televizyonda yaptığı açıklamada, İsrail ordu güçlerinin Gazze şehrinin “kalbinde” konuşlandırıldığını öne sürerek, “İsrail ordusu, mükemmel bir uyum içinde, Gazze’deki Hamas kalelerine her yönden saldırdı ve Gazze Şehri çevresindeki kuşatmayı sıkılaştırıyor. Ta ki zafere ulaşana ve rehineler evlerine dönene kadar.” “Buna devam edeceğiz” dedi.

Gallant, Hamas lideri Yahya Sinvar’ın “barınağında mahsur kaldığını ve çevresiyle temasının bulunmadığını” iddia ederek, şunları söyledi: “Bugün binlerce Gazzelinin (sözde) insani yardım koridoru boyunca güneye doğru ilerlediğini gördük. Tüm sakinlere çağrıda bulunuyorum. Gazze Şehri’nin güneydeki daha güvenli bölgelere gitmesi yönünde, “Size zarar gelmez. Hamas’ı yok edeceğiz; Sivillere zarar vermek gibi bir niyetimiz yok.”

İnsani ateşkes yönünde artan uluslararası taleplere ilişkin Gallant, “İnsani yardım, bana göre, her şeyden önce Hamas’ın elinde bulunan esirlerin iadesi anlamına geliyor. Rehineler iade edilmeden insani yardım mümkün olmayacaktır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu